وضعیت کتاب و کتاب خوانی در شهر کابل مطلوب نیست

وضعیت کتاب و کتاب خوانی در شهر کابل مطلوب نیست
برنامه¬ی« بررسی وضعیت کتاب و کتاب خوانی در شهر کابل» روز پنج شنبه ۴ قوس ۱۳۹۵ خورشیدی در تالار حکیم ابوالقاسم فردوسی در موسسه تحصیلات عالی خورشید برگزار شد. در این برنامه استادان دانشگاه، کتابداران و کتاب فروشان شهر کابل و دانشجویان اشتراک کرده بودند که برنامه راس ساعت ۲ پس از چاشت با تلاوت آیات کلام ملکوتی توسط استاد محمد سلیم سلیمی آغاز شد و بعد از صحبت های دکتر جمال الدین سینا دلیری، معاون عملی موسسه تحصیلات عالی خورشید، گزارش ویدیویی که توسط دانشجویان خبرنگاری عملی شش ماه موسسه تحصیلات عالی خورشید تهیه شده بود، به نشر رسید و سپس آقای احمد ضیاء رفعت، استاد دانشگاه، شاعر و نویسند و یعقوب یسنا، استاد دانشگاه و پژوهشگر هر یک به ایراد سخن پرداختند و به گونه ی مفصل در باره موضوع برنامه صحبت نمودند.
در بخش دیگر برنامه استاد بختیار بشار، استاد خبرنگاری عملی شش ماه و آقای شیر احمد سعیدی، مسوول انتشارات سعید و آقای فتح الله باحث مسوول انتشارات پرند تجربه و چشم دید شان را از وضعیت کتاب و کتاب خوانی در شهر کابل فشرده بیان نمودند و برنامه با جمع بندی محترم عبدالرحیم احمد پروانی، رییس موسسه تحصیلات عالی خورشید به پایان رسید.
در پایان برنامه پرسش نامه ی از سوی دانشگاه توزیع شده بود توسط اشتراک کنندگاه خانه پری شده است و اکثریت اشتراک کنندگان اذعان داشته اند که وضعیت کتاب و کتاب خوانی در شهر کابل مطلوب نیست و نسبت به این وضعیت نگرانی شان را ابراز داشته اند. پاسخ دهندگان گفته اند که در ماه بین ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ افغانی از درآمدشان را هزینه ی خرید کتاب می کنند

Please publish modules in offcanvas position.